A1X1B Fiber Optic mekaniska Gigabit Switch mikro- och Gigabyte Ethernet-Switch

A1X1B Fiber Optic mekaniska Gigabit Switch mikro- och Gigabyte Ethernet-Switch

Beskrivning 1 x 1 mekanisk optisk Switch ansluter optiska kanaler genom att omdirigera en inkommande optisk signal i en vald utgång fiber.

Function

Beskrivning
1 x 1 mekanisk optisk Switch ansluter optiska kanaler genom att omdirigera en inkommande optisk signal i en vald utgång fiber. Detta uppnås med hjälp av en patentsökt opto-mekaniska egenutvecklade konfiguration och aktiveras via en elektrisk styrsignal.
1 x 1 mekanisk optisk Switch stöder alla våglängd på 1260nm ~ 1650nm, erbjuder den ultra-hög tillförlitlighet, låg inkopplingsförlust, snabbt användarbyte hastighet samt dubbelriktade prestanda. De optiska switcharna används allmänt för optiska nät, skydd, sändare och mottagare skydd, nätverk testsystem och Instrumentation.
Funktioner
• Låg inkopplingsförlust
• Hela våglängdsområdet
• Låg överhörning
• Hög stabilitet, hög tillförlitlighet
• Epoxi-free på optisk väg
• Låsning och viloströmsprincip
Applikationer
• Kanal blockering
• Konfigurerbar lägga/släpp
• Systemövervakning
• Instrumentation

Prestandaspecifikationer

Parametern


FY - 1 × 1T

Våglängdsområdet

nm

850

1260~1650

Rörelseresultat våglängd

nm

850

1310/1490/1550/1625/1650

Inkopplingsförlust

dB

Typ:0.5 Max: 0,8

Typ:0.4 Max: 0,6

Returnera förlust

dB

SM≥50、MM≥30

Överhörning

dB

SM≥70、MM≥65

PDL

dB

≤0.05

WDL

dB

≤0.25

TDL

dB

≤0.25

Repeterbarhet

dB

≤±0.02

Strömförsörjning

V

3.0 eller 5.0

Livstid

Gånger

≥107

Växlingstid

MS

≤8

Sändareffekt

mW

≤500

Drifttemperatur

-20~+70

Temperatur vid förvaring

-40~+85

Dimension

mm

(L) 27 × (W) 12,6 × (H) 8,0 (±0.2)

Specifikationer kan ändras utan förvarning.

Ovanstående specifikation är för enhet utan kontakt.

Pins

Typ

PIN-kod

Eldrift

Status-Sensor

1×1


Stift 1

Stift 5

Stift 6

Stift 10

Stift 2-3

Stift 3-4

Stift 7-8

Stift 8-9

Hållkommando

P1-P2

V +

GND

--

--

Öppna

Stäng

Stäng

Öppna

Ljus nära

--

--

GND

V +

Stäng

Öppna

Öppna

Stäng

Icke-låsning

P1-P2

V +

--

--

GND

Öppna

Stäng

Stäng

Öppna

Ljus nära

--

--

--

--

Stäng

Öppna

Öppna

Stäng

Optisk väg

Specifikationer

Spänning

Nuvarande

Motstånd

5V hållkommando

4.5~5.5

36 ~ 44mA

125Ω

5V viloströmsprincip

4.5~5.5

26 ~ 32mA

175Ω

3V hållkommando

2.7~3.3

54 ~ 66mA

50Ω

3V viloströmsprincip

2.7~3.3

39 ~ 47mA

70Ω

Information om beställning

X

XX

X

X

X

XX

X

XX

Läge

Våglängd

Typ av manöverspänning

Kontrollmodell

Fiber typ

Fiber
Diameter

Fiberlängd

Connector

S = SM
M = MM

85 = 850nm
13 = 1310nm
14 = 1490nm
15 = 1550nm
62 = 1625nm
65 = 1650nm
13/15 = 1310/1550nm
X = andra

3 = 3V
5 = 5V

L = låsning
N = icke -
Hållkommando

5=50/125
6=62.5/125
9=9/125
X = andra

25 = 250um
90 = 900um
20 = 2,0 mm
30 = 3.0 mm
X = andra

1 = 1 m
2 = 1,5 m
X = andra

0 = ingen
1 = FC/PC
2 = FC/APC
3 = SC/PC
4 = SC/APC
5 = ST/PC
6 = ST/APC
7 = LC/PC
8 = LC/APC
X = andra

PDF
1 x 1 mekanisk Fiber Optic Switch

Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, är SOPO välkänd som en av de största tillverkarna av a1x1b fiber optic mekaniska gigabit switch micro och gigabyte Ethernet-switch för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: a1x1b fiber optic mekaniska gigabit switch micro och gigabyte ethernet switch tillverkare, fabriken, tillverkade i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: 18818523155@163.com

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop